Milat Oldu

Milat Oldu
Büyük Birlik Partisi Diyarbakır İl Başkanı Recep AKIN“15 Temmuz 2016 yılı ülke ve siyasi tarihi acısından yeni bir milat oldu.” Dedi

BBP İl BAŞKANI Recep AKIN, 15 Temmuz Demokrası ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi.

“ 15 Temmuz 2016 yılı ülke ve siyasi tarihi açısından yeni bir milat oldu. Ülke dışından sevk ve idare edilen bir topluluğun başta silahlı kuvvetlerimiz olmak üzere devletin en stratejik kurumlarına sızıp ele geçirmek için sivil halka mermi ve bombalar atacak kadar akıllarını, izanlarını ve imanlarını yitirdiklerini gördük. Ama milletimiz üzerine düşeni yapmış devletinin varlığına ülkesinin bütünlüğüne milletin istiklaline ve istikbaline kastedildiği her zorlu süreçte olduğu gibi ayağa kalkarak yüce Allah'ın inayeti ile belayı def etmiş yönetmeyi siyaset üretmeyi ve en önemlisi yarınlarını siyaset kurumunu millet iradesi ile seçilmişlere teslim etmiştir.

 15 Temmuz tarihin çeşitli dönemlerinde ve özellikle bu gün yaşadığımız coğrafyada örneklerine sıklıkla rastlayabileceğimiz küresel emperyalizmin yaşadığımız toprakların milletimize ait değerlerini yağmalamak için piyonları aracılığıyla yaptığı ve yine milletimiz tarafından bertaraf edilen operasyonlardan biridir.

Bizlerde Büyük Birlik Partisi olarak bu tür cuntalara karşı geçmişte şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nunda dediği gibi namlusunu milletine çevirmiş  tanka selam durmayız düsturu ile her zaman milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz bu vesile ile milletin manevi çatısı olan devletimizi korumak için hiç tereddüt etmeden hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”