STK PLATFORMUNUN KURUCU VE ONURSAL BAŞKANI FAYSAL ALP

STK PLATFORMUNUN KURUCU VE ONURSAL BAŞKANI FAYSAL ALP
Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun Kurucusu ve Onursal Başkanı Faysal Alp Malatya'da açılan Kadınları Toplumsal Destekleme Derneğinin açılışı ve dernek hakkında konuştu.

Faysal Alp                                                                                           

        Ankara Haymana Esenköy ilk ve ortaokulu Haymana'da liseyi bitirdim memuriyet hayatıma Edirne'de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yükseköğrenim Kredi yurtlar kurumu Selimiye öğrenci yurdunda başladım.                                                                         

                                                                                                          

 Ardında Ankara’ya tayin oldum. Ankara'da birçok yurtlarda ve KKTC de Yurt dışında Kuzey Kıbrıs Avrupa Lefke Üniversitesi Lefke’de ve Güzel yurt da Yurtlarda görevi yaptım. Halen Ankara da Tahsin Banguoğlu Öğrenci yurdunda çalışıyorum. Sivil toplum kuruluşları içerisinde yaklaşık 20 yıla Aşkın Sürede birçok derneklerde görev aldım 2017 Yılında sivil toplum kuruluşları derneğini kurarak Ankara'da Reymar otelinde 23 Şubat'ta Cumartesi günü Türkiye genelinde 380 Başkanların katılımıyla Vakıf konfederasyon Federasyon ve dernek toplandı.                         

                                                                                           

  TBMM meclis idari Amiri Ankara milletvekili Ahmet GÜNDOĞDU Hatip olarak katıldığı Türk askerinin Zeytin Dalı Operasyonu Harekâtında Türk Askerimizin Suriye’de ancak Asker şehit vermişti. Türkiye’de STK’ların her zaman Devletin yanında devletine milletine faydalı olacağı boş tabela derneklerin olmadığını Büyük bir Buluşma ile Reymar otelinde Dernekler Başkanları ile basın toplantısı duyurusunu yaptık ve Resmen platformu hayatta geçiş anı olmuştu O günden beri. An itibariyle Birçok Derneklerin platforma bağlı olduğu ve Türkiye genelinde birçok hizmetlerde bulunduk.                                                        

                                                                                             

 STK Platformu An itibariyle 42 üyeden istişare kurulu ve 49 üyeden yönetim kurulu ile Hizmet etmektedir. Sivil toplum kuruluşları Platformu Genel Başkanlığını Habip ŞEKER kardeşimizin başkanlığında STK platformun Kurucu ve Onursal Başkan olarak Faysal ALP olarak hizmet etmektedir.                                                  

                                                                             

 STK’larda faal olduğum Ankara hizmet edenler iş adamları Derneği, Sincan şubesi Ankara kulübü Derneği Genel sekreterliği Haymana dernekler federasyonu kurucusu ve denetim kurulu üyesi, Sivil toplum kuruluşları Derneği yönetim kurulu Başkan vekili, Kadınları toplumsal destekleme Derneği yönetim kurulunda ve Ankara civarlar federasyon Başkan yardımcısı Dünya Anadolu Kadınları federasyonu Genel sekreterliği 18 Temmuz Malatya’da da Kadınları toplumsal Destekleme Derneğini Açılışını Heyet halinde Genel Başkanımız Müjgân Erdem Başkanlığında Malatya Milletvekili Öznur Çalık 0,Şube Başkanı Ayşe Uzunkayış Başkanlığında şubesini kurduk. Daha nice birçok şubelerin Açılışında Beraber olmak umuduyla Saygılarımla...